Jesteś tutaj: Start / O bibliotece

O bibliotece

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Gminna Biblioteka Publiczna w Dobrczu stanowi bardzo ważne ogniwo infrastruktury kulturalnej, oświaty gminy Dobrcz. Wspomaga szeroko rozumianą edukację społeczną. Zapewnia bezpłatny i szeroki dostęp do dóbr kultury polskiej i światowej za pośrednictwem książek, czasopism, zbiorów specjalnych i Internetu.

Poprzez bogactwo zbiorów bibliotecznych, swoiste formy pracy oświatowej             (spotkania, konkursy, gry i zabawy z książką itp. imprezy) Biblioteka wzbogaca procesy dydaktyczność - wychowawcze, kształtuje nawyki kulturalnego obcowania z książką.

Jako lokalny ośrodek informacji stara się zapewniać społeczeństwu szeroki dostęp do wiedzy i wszelkiego rodzaju informacji lokalnej, promować książkę i czytelnictwo w społeczności lokalnej.

Uniwersalny charakter zbiorów bibliotecznych i jego systematyczne uzupełnianie sprzyja zaspokajaniu potrzeb użytkowników różnych grup wiekowych i wykonywanych zawodów.

Biblioteka w Dobrczu stara się identyfikować z obsługiwanym środowiskiem, jest "otwarta" na nowe wyzwania, które stara się podejmować i realizować w codziennej pracy z czytelnikiem indywidualnym i zbiorowym.