Czytniki e-booków i dostęp do Legimi. Nowe wyzwania, nowe możliwości.

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
4 stycznia 2021

Nowy rok rozpoczynamy z rozmachem. Miło nam poinformować, że Gminna Biblioteka Publiczna w Dobrczu zakupiła 10 czytników e-booków i przystąpiła do bazy Legimi. Dzięki współpracy z konsorcjum Legimi – polską wypożyczalnią książek elektronicznych – czytelnicy mają do dyspozycji katalog ponad 60 000 pozycji. Wybierać można spośród literatury popularnej i literatury faktu: romansów, powieści obyczajowych, biografii, kryminałów, reportaży, bajek i lektur szkolnych.

Biblioteka zakupiła dostęp do 20 kodów - zakup 5 kodów dostępu finansowany jest w ramach dotacji Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” - zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną.

Zasady korzystana z e-booków Legimi:

 1. Możliwość wypożyczania mają wyłącznie czytelnicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Dobrczu.
 2. W celu uzyskania indywidualnego kodu dostępowego należy udać się osobiście do biblioteki. Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi na stronie www.legimi.pl/wimbp_b/ . Następnie książki wypożyczyć i pobrać można bezpośrednio w aplikacji Legimi.
 3. Kod uprawnia do bezpłatnego korzystania z serwisu Legimi do końca danego miesiąca. Jeśli Czytelnik nie aktywuje pobranego w Bibliotece kodu do ostatniego dnia miesiąca kod ten wygasa.
 4. Liczba kodów jest ograniczona. W ramach zamówionego przez konsorcjum bibliotek limitu stron do przeczytania każdy czytelnik wypożyczyć może dowolną liczbę książek. Jeśli czytelnik otrzymuje komunikat o przekroczeniu limitu, oznacza to, że wyczerpała się pula stron dla całej placówki.
 5. Wypożyczone ebooki można czytać na urządzeniach - komputerach, smartfonach mających dostęp do Internetu, z systemami operacyjnymi, dla których dostępna jest aplikacja Legimi: iOS (iPhone, iPad), Android (w tym niektóre czytniki ebooków), Windows Phone, Windows 8 i 10. Każdy czytelnik może czytać w chmurze jednocześnie na 2 urządzeniach.
 6. Istnieje możliwośc wypożyczenia czytnika e-booków z biblioteki. Ilość ograniczona - biblioteka zakupiła 10 sztuk. Wypożyczenie czytnika następuje po wcześniejszym uzgodnieniu z bibliotekarzem oraz wpłaceniu kaucji na konto Gminnej Biblioteki Publicznej w Dobrczu w kwocie 300 zł. 
 7. Pytania w sprawach technicznych lub związanych z katalogiem należy kierować na adres support@legimi.com, tel. 22 307 65 40 (pon. – pt. 10-16).

Jak zacząć korzystać z Legimi i pobrać kod?

Jak działa Legimi?

Czytelnik otrzymuje 1 kod miesięcznie. Ważne, aby kod aktywować nie później niż ostatniego dnia miesiąca, w którym się go otrzymało – w przeciwnym wypadku straci ważność. Aktywowany kod zapewnia dostęp do Legimi przez 30 dni. Dopiero po wykorzystaniu raz otrzymanego kodu można korzystać z następnego. Kody są wydawane WYŁĄCZNIE zarejestrowanym czytelnikom.

Jak uzyskać kod do Legimi?

Odbierz kod osobiście w bibliotece lub wyślij e-mail o temacie KOD LEGIMI na adres biblioteki, w treści wiadomości wpisz swoje imię, nazwisko .

Jak korzystać z Legimi?

 1. Zarejestruj się na Legimi, wchodząc na stronę www.legimi.pl/konto/zarejestruj/.
 2. Wejdź na stronę https://www.legimi.pl/wimbp_b/. Przeczytaj informacje z sekcji „Najczęściej zadawane pytania”.
 3. Wpisz kod otrzymany z Biblioteki.
 4. Pobierz bezpłatną aplikację Legimi w Google Play (Android) lub z Apple Store (iOS) albo z Microsoft Store (Windows Phone).
 5. Zaloguj się w aplikacji i czytaj!

Galeria

 • Powiększ zdjęcie czytniki

  czytniki